Lektoři

S jakými zajímavými osobnostmi se na Refreshi potkáš? Přečti si medailonky našich lektorů a navnaď se na jejich povídání.

Bohuslav Binka

Bohuslav Binka je český environmentální etik, filosof a gestalt terapeut, laureát Ceny Josefa Vavrouška v kategorii vědecko-výzkumné práce. Dlouhodobě působí na Katedře environmentálních studií Fakulty sociálních studií. Je odborným garantem projektu sdíleného bydlení mladých dospělých z dětských domovů a studentů brněnských vysokých škol Symbios.

Těšte se na: Východiska dobrovolnictví
Kdy: v sobotu 27. listopadu, 9:30

Jiří Hrach Stokláska

Vedení se vine napříč mým životem a všemi činnostmi, které vykonávám. Rád potkávám nové lidi, se kterými mohu sdílet své zkušenosti a nechat se jimi inspirovat. Vážím si lidí, kteří věnují svůj čas práci s dětmi a jsou jim inspirací a oporou na jejich životní pouti.Na Refreshi se v rámci workshopu společně podíváme na výchovu nástupců skrze naše dosavadní zkušenosti. Zhodnotíme stávající stav a nadhodíme, co můžeme změnit či vyzkoušet, abychom své „převoznické bidlo“ měli nejen komu předat a i být na své rozhodnutí hrdí.

Těšte se na: Výchova nástupců
Kdy: v sobotu 27.listopadu, 14:00

Tonda Tomek

S Hnutím Brontosaurus jsem spjatý už od střední školy v osmdesátých letech. Od vysoké jsem deset let žil organizováním akcí, což znamená skoro 20 táborů a rozhodně přes 100 víkendovek a dalších akcí. Založil jsem a dlouho vedl ZČ Zvonek, kolem roku 2000 působil 2 roky jako předseda celého HB, 6 let jsem vedl prázdninový organizátorský kurz Bahno a hvězdy. Vždy jsem se snažil inspirovat a spojovat lidi, dávat ze sebe to nejlepší, co umím a čemu věřím, a i pracovně dělat to, co mě baví a dává smysl. Působil jsem jako ekopedagog, učitel na waldorfské škole, firemní lektor. Na filozofické fakultě učím externě zážitkovou pedagogiku a prožitkovou terapii, osobnostně sociální výchovu. Jsem průvodce osobní změnou, regresní terapeut, zážitkový pedagog, lektor. Vším, co dělám, pomáhám lidem objevovat, znovu rozsvěcovat a šířit dál jejich vnitřní světlo.

Těšte se na: Koučink sebe sama
Kdy: v neděli 28. listopadu, 9:00

Petr Sucháček

Baví ho propojovat světy, které k sobě mají na jednu stranu blízko a na stranu druhou si ne vždy úplně rozumí. Proto jako lektor rád propojuje praktický svět jeho účastníků, ať už se jedná o pracovníky státní správy, zaměstnance ve firmách, či pracovníky v neziskových organizacích, s poznatky, tipy a triky z někdy trochu teoretického světa univerzit.

A proto ho taky již při prvním setkání nadchla nenásilná komunikace, která pro něho kombinuje jak praktickou užitečnost, tak zakotvení v jasných teoretických východiscích. Kromě nenásilky se rád věnuje pedagogické teorii, praxi a popularizaci vědy. Je spoluautorem Nenásilného podcastu

Těšte se na: Nenásilná komunikace 
Kdy: v sobotu 27. listopadu, 13:30

Jan Skalík

Honza je studovaný sociolog, který působil v asociaci ekologických organizací Zelený kruh a jako výzkumník Katedry environmentálních studií na FSS MUNI. Podílel se především na výzkumech týkajících se vztahu k přírodě a změně klimatu. V současné době pracuje v Hnutí Duha na programu Krajina. Potkat jste se s ním mohli například na obou ročnících víkendového kurzu Klima startup, kde patřil vždy k oblíbeným lektorům.

Těšte se na: Příležitosti v ochraně životního prostředí
Kdy: v sobotu 27.listopadu, 14:00